Reklama

Badanie wody w jeziorze w Osieku nad Wisłą. Sanepid podał wyniki

Arkadiusz Kobyliński
10/07/2020 09:00

Na zlecenie Urzędu Gminy Obrowo sanepid sprawdził jakość wody w jeziorze w Osieku nad Wisłą. Czy jest bezpieczna dla kąpiących się w tym miejscu?

Jakie miejsce wybrać na wakacyjny relaks w gminie Obrowo? Wybór jest naprawdę duży. Jednak nie brak opinii, że dobrym rozwiązaniem jest odpoczynek na plaży w Osieku nad Wisłą. Chociaż pogoda na razie nie zachęca do spędzania czasu nad wodą, mamy dobrą informację, dla tych którzy wybierają letnie plażowanie w tej miejscowości.

Władze gminy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i gości zleciły badanie jakości wody w osieckim jeziorze. Wynik? – Badająca próbki Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Toruniu stwierdziła, że woda spełnia wymagania jakości wody w kąpielisku - informuje Urząd Gminy Obrowo.

Reklama

Jezioro w Osieku nad Wisłą nie jest strzeżone. W terminologii sanepidu to miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Na plaży znajduje się duży kontener na odpady, działają też przenośne toalety. Poza tym teren jest regularnie sprzątany. Koszty jego utrzymania w odpowiednim i nadającym się do letniego relaksu stanie ponosi Urząd Gminy. 

Przypominamy, że samochody należy parkować w miejscu oznaczonym jako parking lub miejsce postojowe, które znajdują się pobliżu jeziora. Chodzi o to, żeby nie wjeżdżać autem w głąb lasu. 

Reklama

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości