Reklama

Toruń gasi światło. Miasto wyłączy uliczne latarnie

30/04/2020 17:04

Toruń to kolejne miasto, w którym ograniczone zostanie uliczne oświetlenie.

Koronawirus ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie. Na obecnej sytuacji cierpią także finanse państwa czy miasta. Toruń w tym przypadku nie jest wyjątkiem, dlatego także nasze miasto szuka oszczędności w budżecie. Prezydent Torunia Michał Zaleski podczas dzisiejszej konferencji prasowej on-line poinformował o zaciskaniu pasa.

- Podjąłem decyzję o zmianach w oświetleniu ulic, zabytków i obiektów w mieście - powiedział prezydent Michał Zaleski. - Ograniczenia nie będą jednak dla mieszkańców zbyt dokuczliwe w tej części roku. Dzień jest bowiem coraz dłuższy, dlatego potrzeba oświetlenia jest mniejsza.

Reklama

Po majówce, a dokładnie od wtorku 5 maja nastąpi wyłączenie iluminacji obiektów znajdujących się na i poza toruńską Starówką. Dotyczy to m.in. kościołów czy starego oraz nowego mostu drogowego. Będą jednak wyjątki. Nic nie zmieni się w przypadku murów obronnych znajdujących się przy Bulwarze Filadelfijskim i na terenie wypoczynkowym na Placu Podominikańskim.

- Co do zasady, na prawie wszystkich ulicach, ograniczymy oświetlenie poprzez wyłączenie co trzeciej lampy - dodaje prezydent Zaleski. - Całkowicie wyłączone zostanie oświetlenie na 18 ulicach, jednym parku i jednej drodze rowerowej. To miejsca, gdzie nie ma lub prawie nie ma budynków mieszkalnych.

Reklama

Co ważne, ze względów bezpieczeństwa wyłączenia nie obejmą przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Jak wynika z szacunków, miesięcznie miasto zaoszczędzi na tym ok. 200 tys. zł.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości