Reklama

Koronawirus. Optymistyczne wieści od rządu dla Torunia i regionu

22/05/2020 10:41

Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym regionie.

Od kilku dni na terenie województwa kujawsko-pomorskiego można zauważyć mniejszą liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Jak wynika z danych ministerstwa zdrowia - w czwartek odnotowano trzy przypadki, a dziś na razie dwa... To m.in. mieszkaniec powiatu toruńskiego. Jednocześnie w naszym regionie dynamicznie rośnie liczba ozdrowieńców.

- Służba zdrowia działa jeszcze tak, jak zaplanowaliśmy to w marcu. Mamy łącznie 1350 miejsc przeznaczonych dla osób chorych na COVID-19. Powoli przymierzamy się, aby te miejsca ograniczać, aby przywracać dostęp do leczenia osób chorych na inne schorzenia w pełnym zakresie. Są ku temu podstawy - twierdzi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda oraz przedstawiciel rządu w kujawsko-pomorskiem.

Reklama

Jak informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, codziennie pobieranych jest i następnie przebadanych laboratoryjnie ok. 1000 próbek. Łącznie, od początku trwania pandemii, wykonano ponad 32 tys. takich badań.

- Panujemy nad sytuacją, ale ciągle musimy pamiętać o zachowywaniu obostrzeń i wymogów stawianych przez rząd. Jeżeli sytuacja nie będzie się zmieniać na niekorzyść, chcemy, aby wszystko jak najszybciej wróciło na właściwe tory, szczególnie gospodarka - podkreśla wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Reklama

589 zakażonych, w tym 412 ozdrowieńców i 44 zgony - tak na ten moment prezentują się statystyki związane z sytuacją epidemiczną w województwie kujawsko-pomorskim.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości