Reklama

Duży wzrost liczby zakażeń w Toruniu. Tak źle dawno nie było

09/12/2020 11:53

Niepokojące dane o sytuacji epidemicznej dotyczące naszego miasta. Toruń jest drugi w kraju pod względem liczby zakażeń na 10 tys. mieszkańców.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś (9 grudnia), że liczba nowych zakażeń wzrosła o 12 168. Poza tym zmarło kolejnych 568 osób. Ostatniej doby wykonano ok. 41 tys. testów na obecność koronawirusa.

Najwięcej przypadków ponownie stwierdzono na Mazowszu (1 496), Śląsku (1 465) i w Wielkopolsce (1 213). Tuż za podium znalazło się województwo kujawsko-pomorskie z wynikiem 1 101.

Dużo nowych zakażeń koronawirusem odnotowano w Toruniu. To 209 osób chorych na COVID-19, tak źle nie było u nas od dłuższego czasu. Dla porównania wczoraj stwierdzono u nas 67 przypadków, a w poniedziałek zaledwie 18.

Reklama

Taki wynik oznacza, że nasze miasto jest na drugim miejscu w kraju pod względem liczby zakażeń na 10 tys. mieszkańców.

Gdzie są obecnie ogniska koronawirusa? To m.in. Żłobek Miejski nr 1 - jedno dziecko i dwoje pracowników przebywa w izolacji, kwarantannie poddano jedną grupę, a także dwoje dzieci z innej grupy oraz sześciu pracowników.

Z kolei w Żłobku Miejskim nr 4 jeden z pracowników przebywa w kwarantannie. Poza tym zawieszone dla wszystkich grup zostały zajęcia w Przedszkolach Miejskich nr 1, 3, 8, 9, 17. 

Reklama

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości