Ponure statystyki dotyczące liczby zgonów. Ich liczba rośnie - wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Toruniu.
305 osób zmarło w listopadzie. To o 75 zgonów więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku - wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Toruniu.
Do sprawy podczas dzisiejszej konferencji prasowej on-line odniósł się prezydent miasta. - Pojawiła się tendencja, która zaczyna niepokoić. Od września co miesiąc jest coraz większa liczba zgonów - powiedział Michał Zaleski.
W sierpniu liczba zgonów w porównaniu do tego miesiąca 2019 roku była wyższa o 2, we wrześniu o 6, a w październiku o 27. W listopadzie 2020 zmarło u nas 305 osób, podczas gdy w listopadzie rok temu - 230. To więcej o 32,6 proc.
- Ten wzrost ma związek z epidemią, ale także z innymi przyczynami. Pewnie fachowcy od takich zjawisk na pewno będą to analizować. Grudzień pokaże czy to trwała tendencja - dodaje prezydent Michał Zaleski.
Analizując dane dotyczące zgonów w ujęciu rocznym, do końca listopada 2020 roku w Toruniu zmarły 2400 osób przy 2336 w tym samym okresie 2019 roku.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!