Policjanci z drogówki eskortowali samochód z rodzącą kobietą.
Nietypowa interwencja policjantów z toruńskiej drogówki. W niedzielę (8.03) ok. godz. 9:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu otrzymał informację o tym, że do szpitala zmierza osobowy ford z rodzącą kobietą.
Na numer alarmowy zatelefonował mąż kobiety, który z nią podróżował. Okazało się, że w trakcie przejazdu rozpoczął się poród. W tym przypadku liczyła się każda sekunda. Mężczyzna obawiał się o zdrowie żony i dziecka, dlatego poprosił policjantów o pomoc.
- Dyżurny natychmiast na trasę przejazdu skierował policjantów z toruńskiej drogówki, którzy spotkali się z autem w okolicy ul. Wschodniej - mówi Wojciech Chrostowski, rzecznik KMP w Toruniu. - Mundurowi podjęli decyzję o pilotażu samochodu do szpitala na ul. Św. Józefa. Policjanci włączyli sygnały i sprawnie przeprowadzili auto z rodzącą przez toruńskie ulice.
Dzięki pomocy mundurowych ciężarna kobieta szybko trafiła pod opiekę lekarzy i otrzymała fachową pomoc. Sprawa zakończyła się happy endem.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!