Reklama

Do szpitala w Toruniu trafiły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem

Filip Sobczak
26/03/2020 17:00

Do Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego przy ul. Krasińskiego w Toruniu trafiły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. Pacjenci to mieszkańcy powiatu włocławskiego.

Dziś służby wojewody kujawsko-pomorskiego poinformowały o czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu bydgoskiego. Pacjenci to dzieci - chłopiec i dziewczynka. Trafili do Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

Kolejne dwie osoby to mieszkańcy powiatu włocławskiego - kobieta w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku. Trafili oni do Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Toruniu. Lekarze określają ich stan jako dobry. Tym samym w naszym mieście hospitalizowane są już trzy osoby, które są zarażone koronawirusem.

Reklama

Wcześniej do placówki przy ul. Krasińskiego trafił 39-letni mężczyzna. W poniedziałek (23 marca) lekarze informowali nas, że jego stan jest określany również jako dobry.

W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonują już cztery laboratoria badające próbki na obecność koronawirusa - w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, w Instytucie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy, w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy oraz w szpitalu w Grudziądzu, który został przemianowany na zakaźny. Być może niedługo rozpocznie działalność piąte laboratorium - ma je przygotować Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Reklama

(Filip Sobczak)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości