Reklama

Dezynfekcja ponad 30 tys. m² w Toruniu. Które miejsca zostaną odkażone?

20/04/2020 11:00

W Toruniu rozpoczął się kolejny etap dezynfekcji przestrzeni publicznych. Łącznie Miasto zamierza odkazić ponad 30 tys. m².

Kilka dni temu informowaliśmy na "Oto Toruń, że nasz magistrat podjął decyzję o nocnej dezynfekcji przystanków i wiat na terenie Torunia. – Będą one prowadzone długofalowo i systematycznie. Dezynfekcja będzie odbywała się w nocy, kiedy ruch na przystankach jest znikomy – zapowiadał prezydent Torunia Michał Zaleski.

Teraz w naszym mieście rozpoczął się kolejny etap dezynfekcji. Miasto zapowiada, że tym razem oprócz przystanków i wiat odkaża także między innymi tereny przy szpitalach i przychodniach, dworce autobusowe i kolejowe, przejścia podziemne i popularne ciągi piesze.

Reklama

Gdzie konkretnie możemy spotkać pracowników, którzy przeprowadzają dezynfekcje? Odkażane mają być między innymi Aleja Solidarności, fragmenty Czerwonej Drogi i ul. Odrodzenia oraz popularne ulice starówki i Rubinkowa.

Łącznie miasto zamierza odkazić ponad 30 tys. m². Do dezynfekcji używany jest podchloryn sodu. – To środek rekomendowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Dezynfekcja prowadzona jest metodą zamgławiania, będzie ona powtarzana systematycznie, raz w tygodniu ​– informuje Adrian Aleksandrowicz z Urzędu Miasta Torunia.

Reklama

(AM)

fot. Sławomir Kowalski/UM Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości