Czterech księży z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu zostało objętych kwarantanną. Niestety jeden z nich jest zakażony koronawirusem.
Koronawirus w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego, która znajduje się przy ul. Wyszyńskiego w Toruniu. Toruńska kuria poinformowała, że decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego od wczoraj (21 kwietnia) czterech księży ze wspomnianej parafii zostało objętych kwarantanną.
Niestety jeden z nich uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i jest hospitalizowany w szpitalu. Jego stan jest określany jako dobry. – Objęci kwarantanną kapłani nie sprawują żadnej liturgii w kościele i nie mają kontaktu z wiernymi – mówi rzecznik toruńskiej kurii ks. Paweł Borowski.
Na stronie internetowej parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego można znaleźć informacje, że w kościele służy tylko czterech duchownych. Wszystko wskazuje na to, że wszyscy zostali objęci kwarantanną. Jak więc będzie teraz funkcjonować parafia?
– Kościół zgodnie ze wskazaniami sanepidu poddano dezynfekcji, a posługę duszpasterską sprawują księża z zewnątrz – informuje ks. Paweł Borowski.
Kuria deklaruje, że parafia jest w kontakcie z sanepidem i w trosce o bezpieczeństwo wiernych postępuje zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. To pierwszy przypadek COVID-19 wsród duchownych z Torunia.
(FS)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!