Reklama

Kwarantanna w toruńskiej parafii. Ksiądz zakażony koronawirusem

Filip Sobczak
22/04/2020 13:30

Czterech księży z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu zostało objętych kwarantanną. Niestety jeden z nich jest zakażony koronawirusem.

Koronawirus w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego, która znajduje się przy ul. Wyszyńskiego w Toruniu. Toruńska kuria poinformowała, że decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego od wczoraj (21 kwietnia) czterech księży ze wspomnianej parafii zostało objętych kwarantanną.

Niestety jeden z nich uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i jest hospitalizowany w szpitalu. Jego stan jest określany jako dobry. – Objęci kwarantanną kapłani nie sprawują żadnej liturgii w kościele i nie mają kontaktu z wiernymi – mówi rzecznik toruńskiej kurii ks. Paweł Borowski

Reklama

Na stronie internetowej parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego można znaleźć informacje, że w kościele służy tylko czterech duchownych. Wszystko wskazuje na to, że wszyscy zostali objęci kwarantanną. Jak więc będzie teraz funkcjonować parafia?

– Kościół zgodnie ze wskazaniami sanepidu poddano dezynfekcji, a posługę duszpasterską sprawują księża z zewnątrz – informuje ks. Paweł Borowski.

Kuria deklaruje, że parafia jest w kontakcie z sanepidem i w trosce o bezpieczeństwo wiernych postępuje zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. To pierwszy przypadek COVID-19 wsród duchownych z Torunia. 

Reklama

(FS)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości