Gdzie bez obaw można tankować? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrole na stacjach paliw.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował wyniki kontroli przeprowadzonych na stacjach benzynowych (raport dotyczy okresu 9.01.2018 - 31.12.2019). Kontrolerzy przyjrzeli się jakości czterech typów paliw ciekłych dostępnych na rynku, czyli olejom napędowym, benzynie, LPG, biopaliwom.
Bez obaw można tankować w takich województwach, jak lubelskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Tam przeprowadzone przez UOKiK kontrole nie wykazały żadnych uchybień.
Gdzie jest najgorzej? Liderem niechlubnego rankingu jest Podlasie, gdzie odnotowano zastrzeżenia do 5,88 proc. próbek, niewiele lepiej jest na Pomorzu Zachodnim (5,66 proc.), a podium zamyka nasz region. W województwie kujawsko-pomorskim nieprawidłowości stwierdzono w 4,92 proc.
- Celem systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw jest monitorowanie pod względem statystycznym jakości paliw wprowadzonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz sporządzenie raportu dla Komisji Europejskiej, a także eliminowanie oraz przeciwdziałanie transportowaniu, magazynowaniu, wprowadzaniu do obrotu, a także gromadzeniu w stacjach zakładowych paliw, które nie spełniają wymagań jakościowych określonych w przepisach prawa - czytany na stronie internetowej UOKiK.
Kontrolerzy reagują także na Wasze skargi. Kierowcy zgłaszają do UOKiK problem z tzw. chrzczonym paliwem. Najwięcej zastrzeżeń budziła jakość oleju napędowego.
Wyniki kontroli znajdziesz KLIKNIJ TUTAJ.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!