Tłumy na ulicach Starówki. To w związku z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, które zaostrza przepisy aborcyjne.
W największych polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, według którego aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją.
Duża manifestacja z udziałem kilkuset osób odbyła się także w Toruniu - jego uczestnicy maszerowali ulicami centrum miasta. Protestujący nie kryli oburzenia zaostrzeniem przepisów aborcyjnych. "J... PiS", "Wypier...", "Chcemy mieć wybór" - takie, często niecenzuralne, hasła wykrzykiwano pod adresem rządzącej partii i sędziom Trybunały Konstytucyjnego.
Protest odbył się mimo coraz ostrzejszych obostrzeń. Uczestnicy manifestacji nie zachowywali dystansu społecznego, ale zdecydowana większość osób miała założone maseczki.
Teraz, po czwartkowym orzeczeniu, aborcja w Polsce stanie się legalna tylko w dwóch przypadkach: ciąży będącej wynikiem gwałtu lub kazirodztwa oraz zagrożenia zdrowia lub życia matki.
(AM)
fot. Oto Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!