Po ostatnich roztopach, w Toruniu nie ma już żadnego śladu po opadach śniegu. Kiedy znowu zrobi się biało? Synoptycy zdradzają szczegóły.
Na brak słońca nie powinniśmy dziś narzekać. Przed nami dzień z licznymi przejaśnieniami, bez opadów deszczu. Napływa do nas łagodna masa powietrza. Temperatura w naszym mieście podskoczy do maksymalnie 5 stopni. Uwaga! W nocy z piątku na sobotę (17/18 grudnia) możliwe są delikatne przymrozki.
Wiatr z północnego-zachodu powieje z umiarkowaną prędkością. Ciśnienie atmosferyczne jest wysokie i stabilne, pod koniec dnia zacznie wolno rosnąć. Z kolei warunki biometeorologiczne są obojętne. To oznacza, że nie mają wpływu na nasze samopoczucie.
W nadchodzący weekend znowu nad Toruniem dominować będą chmury, jedynie w niedzielę możliwe są niewielkie przejaśnienia. Padać jednak nie powinno. Temperatura w dzień będzie się wahać od 3 do 6 stopni.
- W przyszłym tygodniu ponownie zacznie o sobie przypominać zima, ale tradycyjna bożonarodzeniowa odwilż jest jeszcze niestety kwestią otwartą... Jest jednak szansa, że Wigilię zaczniemy w bieli - zapowiada w najnowszym poście Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.
Przelotny śnieg pojawi się u nas w najbliższy poniedziałek, nieco intensywniejsze opady jednak dopiero w środę.
(AM)
fot. Adam Zakrzewski/torun.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!