Pod koniec tego tygodnia znowu pojawią się przymrozki. Synoptycy zapowiadają także przelotne opady śniegu.
Przed nami pochmurny dzień. Nie ma większych szans na dłuższe przejaśnienia w postaci słońca czy błękitu na niebie. Padać jednak nie powinno.
- Napływać będzie w łagodnym stopniu chłodna masa powietrza i w ciągu dnia temperatura wzrośnie do około 4-5 stopni Celsjusza - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.
Odczucie chłodu będzie potęgował zachodni wiatr, który powieje z umiarkowaną prędkością.
Warunki biometeorologiczne są korzystne, czyli dobrze wpływają na nasze samopoczucie, a wysokie ciśnienie atmosferyczne będzie na ogół stabilne. W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2.03) pochmurno z lokalnymi zamgleniami i na niewielkim plusie.
Do środy za oknami u nas bez większych zmian, ale zima (w łagodnej wersji) nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Pod koniec tego tygodnia temperatura wyniesie maksymalnie 2-3 stopni. W nocy chwyci mróz (minus 6-7 st. C). Zarówno w czwartek, jak i w piątek dodatkowo mogą pojawić się przelotne opady śniegu.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!