Jest kolejne ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Dziś za oknami ciepło, jak na drugą połowę lutego. Temperatura w naszym mieście podskoczy do nawet 11 stopni. - Bardzo aktywny i głęboki niż znad północnego Atlantyku o nazwie Victoria oraz wyże obejmujące południową Europę sterują pogodą na naszym kontynencie. Taki układ powoduje, że z południowego zachodu nad przeważający obszar Europy napływa ciepło - wyjaśnia Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.
Ten niż przyniesie także silne podmuchy wiatru, w porywach do 75 km/godz. - ostrzega IMGW. Pogodowy alert dla województwa kujawsko-pomorskiego ma obowiązywać od godz. 18:00 (niedziela) do 3:00 (poniedziałek).
Przed wichurą warto się odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało specjalną grafikę informacyjną na ten temat (szczegóły poniżej). Chodzi m.in. o to, by nie pozostawiać swoich samochodów pod wysokimi drzewami. Poza tym w swoich domach należy pozamykać drzwi i okna, a z balkonów i tarasów usunąć ruchome przedmioty.

(Redakcja)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!