Szczególny charakter będzie miał pierwszy dzień roku szkolnego w podtoruńskiej Brzozówce w gminie Obrowo. W trakcie uroczystości na terenie rozbudowywanej szkoły wmurowana zostanie kapsuła czasu z aktem erekcyjnym oraz rzeczami ważnymi dla mieszkańców.
Trwa rozbudowa szkoły podstawowej w Brzozówce wraz z budową przedszkola. Inwestycja kosztuje 12 mln 200 tys. zł, w tym 5 mln zł pochodzi z Rządowego Programu Polski Ład. Szkołę i przedszkole buduje firma Betpol Bis z Silna w gminie Obrowo.
- To jedna z najważniejszych inwestycji kubaturowych w naszej gminie i jednocześnie najdroższa jako jedno całościowe zadanie. Podkreślania wymaga więc fakt, że realizuje ją firma z terenu naszej gminy i że szkołę budują między innymi nasi mieszkańcy – wyjaśnia wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.
Plac budowy zmienia się z tygodnia na tydzień, budynek niemal rośnie w oczach. Inwestycja ma być gotowa do czerwca 2024 roku. Na jakim etapie obecnie są prace? Zakończono zasypkę fundamentów murowanych oraz ocieplano je styropianem wraz z warstwą siatki i kleju. Układane jest uzbrojenie posadzkowe przyziemia oraz izolacja.
W najbliższych dniach wykonawca planuje kłaść chudy beton pod posadzkę kondygnacji zerowej, a następnie rozpocząć już murowanie ścian parteru. – Wkrótce widoczne będą już ściany nowej części szkoły i przedszkola, toteż postęp prac będzie bardziej zauważalny. Roboty podziemne niestety mają to do siebie, że nie są spektakularne. Teraz nowa szkoła będzie rosnąć w oczach – cieszy się wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.
Na opublikowanych na stronie Urzędu Gminy Obrowo zdjęciach z lotu ptaka widać z jak dużym przedsięwzięciem mamy do czynienia. Kilka fotografii autorstwa Łukasz Piecyka umieszczamy w naszej galerii pod tytułem tekstu. O tym jak zmieni się placówka w Brzozówce, szczegółowo pisaliśmy TUTAJ.
Władze gminy Obrowo, aby nadać szczególny charakter tej inwestycji, postanowiły że w murach nowej części placówki umieszczona zostanie kapsuła czasu z aktem erekcyjnym. Wmurowanie kapsuły odbędzie się w czwartek (1 września) o godz. 10:30 podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w szkole w Brzozówce.
- Wspólnie z panią dyrektor Anną Koźlikowską zapraszam wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie. W kapsule umieścimy oprócz aktu erekcyjnego także rzeczy, które pokażą, co dla nas: mieszkańców Brzozówki i gminy Obrowo, jest dziś ważne. Będą to: praca plastyczna wykonana przez uczniów szkoły i przedszkola, przedstawiająca ich obecne zajęcia i zainteresowania, ostatni numer naszego gminnego kwartalnika Kurier Obrowa oraz najnowszy numer lokalnej gazety Poza Toruń – mówi wójt.
Uroczystość podpisania aktu erekcyjnego odbędzie się na placu budowy, po czym nastąpi wmurowanie kapsuły w miejscu, gdzie znajdować się będzie nowe wejście do szkoły. Następnie goście udadzą się na rozpoczęcie roku szkolnego do sali gimnastycznej. W razie niepogody podpisanie aktu również odbędzie się na hali.
W związku z tą uroczystością i dla bezpieczeństwa uczestników w godz. 10.30 – 11.30 ulica Szkolna będzie zamknięta na odcinku od ul. Porzeczkowej do ul. Okrężnej. Nie będzie możliwe parkowanie wzdłuż szkoły.
Autor: Arkadiusz Kobyliński
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!