Nawrzańskie Echa - Koncert Fortepianowy pod Gwiazdami to wyjątkowe wydarzenie, które Fundacja KRAJ WSPANIAŁY oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu organizują w zabytkowym Pałacu Sczanieckich w podtoruńskiej Nawrze. Występ wybitnego maestro Waldemara Malickiego odbędzie się w czwartek (29 czerwca). Patronem honorowym jest marszałek Piotr Całbecki.
29 czerwca 2023 r. o godzinie 19:30 w malowniczej scenerii parkowej, skrywającej zabytkowy Pałac Sczanieckich w Nawrze w gminie Chełmża rozpocznie się Koncert Fortepianowy pod Gwiazdami „Nawrzańskie Echa”. Wyjątkowe wydarzenie organizują Fundacja KRAJ WSPANIAŁY oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu.
Głównym punktem wieczoru będzie wyjątkowy koncert fortepianowy w wykonaniu wybitnego maestro Waldemara Malickiego, znanego z takich przedsięwzięć jak "Filharmonia Dowcipu". Artyście będzie towarzyszyła pani Małgorzata Krzyżanowicz, uzdolniona wiolonczelistka. Ich wspólne muzyczne arcydzieło dostarczy publiczności niepowtarzalne doznania dźwiękowe. Wcześniej na scenie pojawi się zespół RoQ z Anitą Kurek. Wydarzenie jest bezpłatne, mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni.
Podczas koncertu planowana jest także okolicznościowa wystawa, która prezentuje archiwalne fotografie, dokumenty oraz rysunki obrazujące pierwotny wygląd pałacu, a także ukazuje jego niezwykłą architekturę i unikalne detale. Dodatkowo zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z wizją przyszłych zmian i modernizacji, które mają na celu przywrócenie dawnej świetności temu historycznemu obiektowi, bowiem na zakończenie koncertu na fasadzie budynku zostanie wyświetlony mapping, prezentujący wizualizacje rewitalizacji pałacu.
Koncert jest też okazją do podniesienia lokalnej świadomości na temat działalności mieszkańców Pałacu Sczanieckich. Wydarzenie przypomni o bogatej historii tego miejsca. Wydarzenie to również przykład współpracy i zaangażowania społeczności lokalnej w ochronę dziedzictwa kulturowego.
Klasycystyczny pałac w Nawrze, zaprojektowany przez Hilarego Szpilowskiego, został zbudowany w latach 1798–1805 dla Konstantego Kruszyńskiego, a następnie przebudowany na potrzeby rodziny Sczanieckich. W czasie II wojny światowej został zdewastowany przez Niemców.
Misję odrestaurowania parku i pałacu w Nawrze, które latem 2022 zostały przez rodzinę Sczanieckich oficjalnie przekazane samorządowi województwa, marszałek Piotr Całbecki powierzył Kujawsko-Pomorskiemu Centrum Dziedzictwa, które przygotowało założenia programowe i funkcjonalne ośrodka.
Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!