Nie będzie hucznego Sylwestra Miejskiego w Toruniu. Ze względu na szalejącą epidemię koronawirusa wydarzenie będzie miało ograniczoną formę.
Już za nieco ponad miesiąc przywitamy 2022 rok. Niestety podobnie jak 12 miesięcy temu niektóre plany pokrzyżuje epidemia koronawirusa. Rok temu rząd wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu i Sylwestra musieliśmy spędzić w domach.
Jak będzie tym razem? Na razie nie znamy planów polityków. Aczkolwiek już dziś wiemy, że za miesiąc w Toruniu odbędzie się nietypowy Sylwester Miejski. Obchody rozpoczną się już 29 grudnia, a zakończą 2 stycznia.
Urzędnicy przygotują dla mieszkańców noworoczne życzenia, które będą wyświetlane na budynkach miejskich. Ponadto z okazji Sylwestra i Nowego Roku w CKK Jordanki odbędą się okolicznościowe koncerty.
31 grudnia zostanie zorganizowana Wielka Gala Sylwestrowa o godz. 17:00 oraz 20:30. Z kolei w Nowy Rok o godz. 18:00 mieszkańcy wezmą udział w Prezydenckiej Gali Noworocznej.
Na szczęście uda zorganizować się tradycyjną Wigilię Miejską. Spotkanie odbędzie się 21 grudnia na Rynku Nowomiejskim. Na uczestników będzie czekał wigilijny poczęstunek i świąteczne upominki. Dzień później urzędnicy zapraszają na kolędowanie przy szopce na Rynku Nowomiejskim, które potrwa aż do 5 stycznia.
(FS)
Fot. UM Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!