Reklama

W Toruniu znów pada śnieg. Szykuje się powrót zimy?

28/01/2021 08:51

Uwaga! O poranku panują kiepskie warunki do jazdy. Przez padający śnieg na drogach jest ślisko. Jaką pogodę przyniosą nam kolejne godziny?

Od rana w Toruniu pada śnieg - zrobiło się biało i ślisko. Uwaga! Na drogach panują kiepskie warunki do jazdy. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Taka zimowa aura utrzyma się jednak tylko do okolic południa, potem opady zanikną i pojawią się przejaśnienia w postaci krótkich chwil ze słońcem.

Popołudniową porą ma być na lekkim plusie - dziś (28 stycznia) na termometrach w naszym mieście zobaczymy do 2 stopni Celsjusza. Jednak temperatura odczuwalna będzie nieco niższa. To z powodu silniejszego wiatru z kierunków południowych i południowo-zachodnich. 

Reklama

Warunki biometeorologiczne są niekorzystne, czyli kiepsko wpływają na nasze samopoczucie. Ciśnienie na razie spada, stąd może nas dopaść senność i zmęczenie. W nocy z czwartku na piątek (28/29 stycznia) pojawi się słaby mróz na poziomie -3 st. C. W kolejnych dniach ma być u nas zimniej, zwłaszcza w nocy temperatura spadnie do -8 stopni. 

I jeszcze pogodowa ciekawostka. Jak podaje serwis pogodawtoruniu.pl, tradycyjnie najzimniejszy okres w roku rozpoczął się marcową temperaturą. - 22 stycznia temperatura w naszym mieście wyniosła 9,3 st. Do rekordu prawie 13 stopni z 1993 roku sporo jednak zabrakło - mówi Rafał Maszewski, dyżurny synoptyk z Torunia.

Reklama

(AM)

fot. Oto Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości