Reklama

Uwaga! Temperatura zbliży się do minus 20 stopni

15/01/2021 08:50

Pogoda mocno da nam się we znaki. Przed nami wyjątkowo zimne dni. Kulminacja mrozów nastąpi w niedzielę i poniedziałek.

Przed nami pochmurny dzień z niewielkimi przejaśnieniami. Od czasu do czasu mogą pojawić się opady śniegu.

Będzie zimno. - Po południu temperatura powietrza wzrośnie na około dwie godziny do minus 3 stopni Celsjusza - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.

Ciśnienie atmosferyczne wolno rośnie, a warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne. W nocy z piątku na sobotę (15/16 stycznia) przewaga chmur i sporadycznie nie wykluczony jest przelotny śnieg, przy umiarkowanym mrozie na poziomie minus 6 st. C.

Reklama

Fala mrozów dopiero przed nami - w niedzielę, a także poniedziałek, kiedy to temperatura spadnie do, i tu uwaga, minus 19 st. C.

Taka temperatura jest bardzo niebezpieczna przede wszystkim dla bezdomnych. Łatwo o wychłodzenie organizmu, dlatego straż miejska na bieżąco monitoruje miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. To przede wszystkim opuszczone budynki, piwnice i działkowe altany. Wy również nie przechodźcie obojętnie obok osób bez dachu nad głową. 

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości