Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało właśnie ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego miasta oraz powiatu toruńskiego. Będzie ono obowiązywać aż do czwartku.
Zima nie odpuszcza. Czy w kolejnych dniach możemy spodziewać się przełomu? Na razie nic na to nie wskazuje. Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego właśnie opublikowało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem.
– Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16°C do -14°C. Temperatura maksymalna w dzień od -9°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 30 km/h - informuje Piotr Kalinowski z Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Co ciekawe ostrzeżenie będzie obowiązywać przez kilka dni. Od dziś (9 lutego) od godz. 22:00 aż do czwartku (11 lutego) do godz. 9:00. Ostrzeżenie obowiązuje na terenie Torunia oraz powiatu toruńskiego. Dlatego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, żeby w tym tygodniu ubierać się stosownie do pogody i nie rozgrzewać się alkoholem. Ponadto w tym okresie warto nie być obojętnym i zwrócić szczególną uwagę na potrzebujących i zadbać o zwierzęta.
Uwaga! Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.
*
Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl
(AM)
fot. własne
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!