Ważny komunikat Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Uwaga! Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie ostrzegają nas przed przymrozkami. W nocy z czwartku na piątek (21/22 maja) temperatura może spaść poniżej zera.
- Prognozuje się lokalnie spadek temperatury od 1 st. do 4 st. °C, a przy gruncie do -2 °C. Temperatura maksymalna w dzień od 14°C do 16°C. - czytamy w komunikacie Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Ten pogodowy alert ma obowiązywać na terenie Torunia i powiatu toruńskiego do jutra (22 maja) do godz. 7:00.
Uwaga kierowcy! Z powodu zapowiadanych nocnych i porannych przymrozków na drogach może być ślisko. Policja apeluje o ostrożną jazdę, czyli zdjęcie nogi z gazu i zachowanie odpowiedniej odległości od pozostałych pojazdów.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.
(AM)
Fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!