Ważny komunikat Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Mimo, że jest kwiecień, to zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa... Toruńskie Centrum Zarządzenia Kryzysowego opublikowało pogodowy komunikat, w którym synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają nas przed przymrozkami (ostrzeżenie pierwszego stopnia).
Takie zjawisko atmosferyczne wystąpi w nocy z piątku na sobotę (10/11 kwietnia) na terenie Torunia i powiatu toruńskiego. Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -2°C, a przy gruncie do -4°C. Pogodowy alert ma obowiązywać od północy do godz. 8:00.
Uwaga kierowcy! Z powodu zapowiadanych nocnych i porannych przymrozków na drogach może być ślisko. Policja apeluje o ostrożną jazdę, czyli zdjęcie nogi z gazu i zachowanie odpowiedniej odległości od pozostałych pojazdów.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!