Reklama

Uwaga! Do naszego regionu nadchodzi śnieżyca

02/12/2020 08:51

Na razie za oknami zimno, ale bez śniegu. To się jednak zmieni. Jak zapowiadają synoptycy, już wkrótce ma u nas sypnąć śniegiem.

Jak podaje portal twojapogoda.pl, do Polski nadciąga śnieżyca. Jutro (3 grudnia) nad ranem biało zrobi się na Dolnym Śląsku. Należy spodziewać się obfitych opadów śniegu przy temperaturze w okolicach zera. 

- Płatki białego puchu będą przez to bogate w wodę, duże i ciężkie - zapowiadają synoptycy. Następnie śnieżyca przesunie się na północ i jeszcze przed południem odwiedzi Wielkopolskę, a po południu także Pomorze i Kujawy. 

Czy opady pojawią się także w naszym mieście? Jest na to duża szansa. Potwierdza to Rafał Maszewski, dyżurny meteorolog z Torunia, który zapowiada śnieg z deszczem i czasami śnieg w drugiej połowie czwartku, a także w nocy.

Reklama

Jak informuje portal twojapogoda.pl, opady potrwają w danym regionie ok. 3-4 godzin. W tym czasie może spaść do ok. 5 cm śniegu, lokalnie więcej.

Śnieżyce oznaczają problemy zwłaszcza dla kierowców, dlatego już teraz policja apeluje o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Warto zdjąć nogę z gazu i zachować odpowiedni odstęp od pozostałych pojazdów.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości