Reklama

Każdy z nas może zostać św. Mikołajem. Trwa zbiórka dla Szpitala Powiatowego

Arkadiusz Kobyliński
03/12/2020 10:00

Zespół Szkół im. Unii Europejskiej i Szkoła Podstawowa nr 5 im. Papieża Jana Pawła II w Chełmży prowadzą zbiórkę darów dla Szpitala Powiatowego. Akcja trwa do 7 grudnia br.

Każdy z nas może być św. Mikołajem. To popularne w ostatnich latach sformułowanie nigdy nie było tak prawdziwe jak w 2020 roku. Akcje charytatywne organizowane w czasie epidemii koronawirusa pokazały, jak wielka moc drzemie we wspólnym wysiłku. Jednak pomoc wciąż jest potrzebna. Także pacjentom, którzy spędzają długie dni i tygodnie w szpitalach, w których nadal obowiązuje zakaz odwiedzin. 

Epidemiczne obostrzenia sprawiają, że rodziny nie zawsze mogą dostarczyć swoim bliskim najpotrzebniejsze rzeczy, stąd pomysł na szkolną akcję charytatywną. Dzięki niej dzieci i młodzież uczą się wrażliwości i empatii, a także nabywają umiejętności organizacyjnych. To także świetny sposób na międzyszkolną integrację. 

Reklama

Zespół Szkół im. Unii Europejskiej i Szkoła Podstawowa nr 5 im. Papieża Jana Pawła II w Chełmży informują, że w ramach zbiórki „na rzecz walki z COVID-19 dla pacjentów i medyków” przynosić można: ręczniki: małe, duże i papierowe, płyny do kąpieli, szampony, maszynki do golenia, chusteczki, podpaski, butelki wody z ustnikiem, kubeczki jednorazowe, kawę, herbatę.

Akcja trwa do 7 grudnia. Dary można dostarczać od poniedziałku do piątku do portierni SP nr 5 w godzinach od 8.00 do 15.00 oraz do portierni ZSUE w godzinach 7.30-16.30.

Reklama

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Powiat Toruński

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości