Reklama

Synoptycy zapowiadają duże zmiany. Powrót zimy?

22/01/2021 08:52

Kilkudniowe ocieplenie, a potem znowu nastąpi spadek temperatury - synoptycy z IMGW zapowiadają kolejne zmiany w pogodzie...

Intensywne opady śniegu i siarczyste mrozy to już historia... Dziś, a także jutro pogoda nie będzie przypominać zimy. Spodziewajcie się sporych dawek promieni słonecznych. Przede wszystkim zrobi się cieplej.

- Temperatura w naszym mieście w ciągu najbliższych dwóch dni podskoczy do nawet 8 stopni Celsjusza - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.

Uwaga, mimo roztopów - na drogach i chodniach wciąż zalega błoto pośniegowe. Tak jest zwłaszcza w mniej uczęszczanych miejscach. Z tego powodu mamy do czynienia ze ślizgawicą, łatwo o niekontrolowany poślizg. 

Reklama

Dziś południowy wiatr ma być umiarkowany, chwilami dość silny - z tego powodu raczej nie powinniśmy mieć tak dużych problemów ze smogiem, jak to było na początku tego tygodnia. Warunki biometeorologiczne przejściowo poprawią się do obojętnych, a ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać na niskim poziomie. 

Elektryczny wciągnik linowy

Synoptycy zapowiadają jednak kolejne zmiany w pogodzie. Już od niedzieli (24 stycznia) ponownie nadejdzie do nas ochłodzenie. Temperatura w dzień nadal jednak będzie na plusie (ok. 2 st. C), ale w nocy mogą występować delikatne przymrozki.

Reklama

Pojawią się też przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Zima powróci do nas, ale - przynajmniej na razie - w łagodnej wersji.

(Redakcja)

fot. Oto Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości