Trwa modernizacja remizy w Złotorii (gmina Lubicz). Cały projekt, realizowany wspólnie z Urzędem Marszałkowskim jest wart 4 mln zł.
Modernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Toruńskiej 54 w Złotorii to bardzo ważny projekt. Po zakończeniu wszystkich prac w obiekcie mają działać też świetlica wiejska oraz filia gminnej biblioteki.
Prace wystartowały w czerwcu. Na zdjęciach w galerii pod tytułem tekstu przedstawiamy aktualny stan ich zaawansowania. To chyba jedyny moment, gdzie zerwany dach nie jest powodem rozpaczy. Wręcz przeciwnie.
Roboty budowlane prowadzone są na tzw. czynnym obiekcie, gdyż remiza strażaków ochotników ze Złotorii cały czas służy OSP. Tę kwestię musiał uwzględnić wykonawca zadania, które po zmianach nosi nazwę „Przebudowa i rozbudowa remizy OSP w Złotorii na cele kulturalne zwiększające atrakcyjność kulturową województwa kujawsko-pomorskiego”.
Taka korekta wynika z otrzymania zapowiadanego dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, które wyniosło 2 mln zł. Urząd Marszałkowski jest liderem całego zadania. W sumie wszystkie prace wyceniono na 4 mln zł. Czerwcowy przetarg wygrała spółka ARS Renowacje z Torunia. Wszystko ma być gotowe do września przyszłego roku, ale są duże szanse, że uda się zakończyć inwestycję kilka tygodni przed terminem.
(Arkadiusz Kobyliński)
Fot. UG Lubicz
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!