Synoptycy zapowiadają odwilż, ale tylko dwudniową. Po kolejnej fali mrozów w weekend temperatura będzie na lekkim plusie.
Przed nami dość pogodny dzień. Pojawią się dłuższe przejaśnienia w postaci słońca i błękitu na niebie. Chmury też nam się pokażą, zwłaszcza przed południem, ale opadów śniegu ze sobą nie przyniosą.
W czwartek utrzyma się silny mróz. - Po południu temperatura powietrza wzrośnie do minus 8 stopni Celsjusza, ale umiarkowany północny wiatr obniży temperaturę odczuwalną do około minus 14 st. Będzie bardzo zimno - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.
Ciśnienie atmosferyczne będzie wyraźnie rosnąć, a warunki biometeorologiczne są niekorzystne, czyli kiepsko wpływa na nasze samopoczucie. Także w nocy z czwartu na piątek (11/12.02) mocno przymrozi - na termometrach w naszym mieście zobaczymy minus 13 stopni.
Jaka pogoda na kolejne dni? Szykujcie się na duże zmiany. Jeszcze jutro będzie mroźno, ale w zbliżający się weekend nadejdzie odwilż. Temperatura w dzień zarówno w sobotę, jak i niedzielę podskoczy do "jedynki" nad zerem (w nocy nadal będzie na minusie). Od poniedziałku jednak ponownie solidny mróz - zwłaszcza w nocy na termometrach dwucyfrowe wartości.
(AM)
fot. Oto Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!