Przed nami bardzo przyjemny dzień. Będzie ciepło i słonecznie. To jednak trudny okres dla alergików - ostrzegają meteorolodzy.
Synoptycy zapowiadają na dziś dużą dawkę promieni słonecznych - chmury w mniejszości. Parasole można śmiało odłożyć na bok, opady deszczu nam nie grożą.
- Do naszego miasta zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl. Temperatura popołudniową porą podskoczy u nas do ok. 23 stopni Celsjusza.
Wiatr z północnego-zachodu ma być słaby. Ciśnienie nadal spada, z tego powodu grozi nam senność i zmęczenie. Warunki biometeorologiczne pozostaną obojętne. W nocy z wtorku na środę przeważać będzie pogodne niebo i odczujemy chłód (około 12-13 st. C).
Uwaga! Przed alergikami trudny okres. Jak informuje serwis pogodawtoruniu.pl, w najbliższych dniach podczas bezopadowej pogody w powietrzu w wysokim stężeniu będą się unosić pyłki traw, pokrzywy, zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz Alternaria. W średnim stężeniu obecny będzie pyłek szczawiu, a w niskim komosy i lipy.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!