Reklama

Pełne słońce i 15 stopni? Synoptycy podają dokładną datę

18/02/2021 08:53

Wszystko wskazuje na to, że dni zimy są już policzone. Za kilka dni do Torunia zawita wiosna. Będzie ciepło i słonecznie.

Dziś jednak jeszcze utrzymywać będzie się u nas mróz. Na termometrach ok. minus 3 stopni Celsjusza. - Dodatkowo południowo-wschodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością i obniży temeraturę odczuwalną - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.

Na drogach nadal mogą występować oblodzenia. Z tego powodu warto zachować czujność za kółkiem. Policja apeluje do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie bezpiecznej odległości od pozostałych pojazdów. Droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża.

Reklama

Będzie zimno, ale za to słonecznie. Chmury w zdecydowanej mniejszości (choć o poranku jeszcze dominują na niebie), opadów nie należy się spodziewać. Ciśnienie atmosferyczne ustabilizowane. W nocy z czwartku na piątek znowu przymrozi - temperatura spadnie do minus 6 st. 

Z każdym kolejnym dniem ma być u nas coraz cieplej. W piątek na termometrach na lekkim plusie, a w nadchodzący weekend słupki rtęci pokażą "szóstkę". 

Ale to i tak nic. Na horyzoncie widać wiosnę. To oznacza liczne przejaśnienia i zdecydowane ocieplenie. Od wtorku (22.02) temperatura z dwucyfrowymi wartościami, a w czwartek (25.02) na termometrach w naszym mieście zobaczymy nawet +15 st. Tego dnia należy też spodziewać się dużej dawki promieni słonecznych.

Reklama

(AM)

fot. własne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości