Ten problem powraca niczym bumerang. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców Torunia przed smogiem.
Znowu jest to samo... Na terenie Torunia panuje fatalna jakość powietrza. Znacznie podwyższone są normy szkodliwych dla zdrowia pyłów PM 10 i PM 2,5. Najgorsza sytuacja jest teraz (ok. godz. 9:00) w okolicach ulic Batorego i Celnicza.
O poranku mieszkańcy Torunia, tak jak wczoraj, otrzymali od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa SMS-y z komunikatem o treści "UWAGA! Dnia 2.03 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego. Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz".
To sprawka m.in. kopciuchów, które skutecznie zatruwają powietrze. Do tego warunki atmosferyczne sprzyjają występowaniu smogu. Temperatura na minusie i bezwietrzna pogoda - taka mieszanka nie wróży w tym przypadku nic dobrego.
RCB radzi, by lepiej do minimum ograniczyć wychodzenie na zewnątrz. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, seniorów i kobiet w ciąży, a także np. osób z astmą. Zalecane środki ostrożności dotyczą jednak wszystkich mieszkańców, to ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, rezygnacja z wietrzenia pomieszczeń czy unikanie palenia w kominku.
(AM)
fot. UM Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!