Reklama

Ostrzeżenie IMGW dla Torunia. Pogoda mocno da nam się we znaki

21/08/2020 06:17

Żar będzie lał się z nieba. Temperatura przekroczy dziś 30 stopni - zapowiadają synoptycy z IMGW.

Uwaga! Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ciągu dnia temperatura podskoczy do nawet 32 stopni Celsjusza.

Do tego będzie u nas słonecznie. Deszczowe czy burzowe chmury dziś nam nie grożą. Z kolei w nocy z piątku na sobotę (21/22 sierpnia) na termometrach zobaczymy od 18 do 20 st. C. Ten pogodowy alert dotyczący upałów potrwa do soboty (22 sierpnia) do godz. 18:00.  

Reklama

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna. Uważać na siebie powinny zwłaszcza osoby starsze. 

RCB podkreśla ponadto, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Pamiętajcie także, by nie pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. W taką pogodę zalecane jest również unikanie wysiłku fizycznego.

Reklama

W sobotę też będzie upalnie, ale już niekoniecznie słonecznie. Popołudniową porą nadejdą do nas burze z intensywnymi opadami deszczu - zapowiadają synoptycy z IMGW. W niedzielę już bez ekstremalnie wysokich temperatur, choć nadal będzie powyżej 20 st. C.  

(AM)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości