W Toruniu trwa przebudowa al. św. Jana Pawła II. Niestety w związku z robotami w centrum miasta tworzą się ogromne korki. Jak kierowcy mają sobie z nimi poradzić?
Od czwartku (12 grudnia) w al. św. Jana Pawła II obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Po wprowadzeniu zmian niemalże natychmiast w tym miejscu pojawiły się gigantyczne korki. Czytelnicy na bieżąco informowali nas o utrudnieniach. Z Waszych wyliczeń wynikało, że przedostanie się z lewobrzeża do centrum w okolice Cinema City przy ul. Czerwona Droga zajmowało niemalże półtorej godziny. Dziś (16 grudnia) sytuacja wygląda nieco lepiej, ale al. św. Jana Pawła II wciąż jest zakorkowana, co obrazuje zdjęcie główne do naszego artykułu, które zostało wykonane około 11:30.
Z utrudnień zdają sobie sprawę urzędnicy z Torunia, którzy już w minionym tygodniu próbowali nieco polepszyć warunki dla kierowców. W piątek (13 grudnia) otworzono w całej dostępnej szerokości ul. Żółkiewskiego. Ale to niejedyne zmiany.
– Mamy do dyspozycji również zmiany w sygnalizacji świetlnej, którą korygujemy, dostosowując do natężeń na poszczególnych wlotach skrzyżowań. I tak na przykład, poza oczywistymi zmianami na pl. Rapackiego, skorygowaliśmy lewoskręt z Czerwonej Drogi w Szosę Chełmińską, wydłużając go o pięć sekund właśnie po to, żeby pojazdy, które nie mogą zjechać wcześniej z mostu na Bydgoskie Przedmieście, mogły tam dojechać przez ul. Bema. Tak właśnie pracujemy – mówi dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia Marcin Kowallek.

Miasto radzi także, jak jeździć po centrum. Urzędnicy sugerują, żeby szukać nowych rozwiązań. – By ułatwić dojazd do ul. Mickiewicza, z lewobrzeża zalecamy przejazd poprzez Ślimak Getyński, Bulwar Filadelfijski i al. 500-lecia Torunia, która od czwartku jest w pełni przejezdna – informuje Urząd Miasta Torunia.
Jak natomiast powinni jechać kierowcy od strony Rubinkowa? – Zamiast przez miasto i Wały gen. Sikorskiego, powinni jechać na Bulwar Filadelfijski i dalej al. 500-lecia Torunia do ul. Mickiewicza i reszty Bydgoskiego Przedmieścia - sugerują urzędnicy.
Służby drogowe informują, że pierwsza część prac (na jezdni zachodniej) zakończy się na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. Następnie roboty przeniosą się na jezdnię wschodnią, gdzie utrudnienia potrwają do października. Równolegle z nimi będą prowadzone roboty na pl. Niepodległości.
(FS)
fot. Oto Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!