Jezioro pod Toruniem przyciągnie nowymi atrakcjami

Inwestycje, Jezioro Toruniem przyciągnie nowymi atrakcjami - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 16/02/2019 06:20

Gmina Łysomice przeprowadzi modernizację terenów rekreacyjnych nad jeziorem w Kamionkach Małych. Przebudowa ścieżki edukacyjnej i wybudowanie obiektów sportowych kosztować będzie ponad 370 tys. złotych.

Jedno z ulubionych miejsc letniego wypoczynku torunian stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne. 31 maja do użytku ma zostać oddana odnowiona i przebudowana ścieżka edukacyjna. Pierwszy etap przebudowy zakłada również budowę boisk i innych terenów pozwalających na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Wójt gminy Piotr Kowal podczas spotkania, które odbyło się w środę (13 lutego), podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, którym została firma Usługowo-Handlowa Sławomir Krośniewski z Grębocina.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Obejmuje nie tylko rewitalizację i podniesienie atrakcyjności obiektów służących rekreacji, ale także wpisuje się w promowaną przez Unię Europejską ochronę środowiska naturalnego.

Dokładny koszt inwestycji to 370 586 złotych i 75 groszy.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. facebook.com/Gmina Łysomice/

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

gmina Łysomice, kamionki małe, inwestycje - komentarze opinie

  • gość 2019-02-16 13:35:29

    Łysomice stają się wzorem podmiejskiej gminy. Brawo!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 10:08:19

    Tylko w gminie Łysomice brak sklepów, trzeba jeździć do Chelmzylub Torunia.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 10:47:02

    Ciekawe czy opłaty za wstęp na plażę będą takie same dla torunian jak i dla mieszkańców Łysomic...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 10:47:04

    Jestem mieszkańcem gminy i na brak sklepów nigdy nie narzeklem. A inwestycje widać na każdym kroku.Gmina Łysomice jest wzorem do naśladowania

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 10:49:43

    Szkoda że w Łysomicach nie ma nawet Wiatki na ognisko, placu zabaw czy miejsca gdzie mogliby się spotkać mieszkańcy.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 10:54:28

    Mi również przeszkadza brak sklepów np obiecanej Biedronki, w gminie Lubicz choć niby biedniejszej jest ich znacznie więcej.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 11:40:09

    Wielki mi wzór dla innych gmin, to taka bogata gmina a większość dróg na nowych osiedlach należy do mieszkańców, wystarczy że sąsiedzi się pokłócą i zablokują dojazd jeden drugiemu.

  • Gość 13 - niezalogowany 2019-02-17 14:16:30

    Dobrze, że niedługo Toruń puści autobus, będą mogli mieszkańcy Kamionek, Turzna, Gostkowa czym dojeżdżać w soboty i niedziele do Torunia.

  • Tod - niezalogowany 2019-02-17 16:20:27

    Łysomice? A co tam takiego jest? Największa atrakcja - postój przed zamkniętym przejazdem kolejowym

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 17:20:31

    Czy Polak jeszcze potrafi się z czegokolwiek cieszyć? Wszystko źle, niedobrze. Ja się cieszę zmianami na lepsze. Może po 30 latach odwiedzimy piękniejszy ośrodek w Kamionkach. Powodzenia!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 18:28:29

    Polacy się cieszą jednak zadaniem radnych jest w pierwszej kolejności ulepszanie codzienności mieszkańców a nie zapewnianie atrakcji gdzie statystyczny mieszkaniec pracujący pojedzie nad jezioro 2-3 razy w roku. Zacznijmy od komunikacji, korków w Łysomicach, smogu zwlasza o godzinie 7.30 gdzie są zakorkowane całe Łysomice a dzieci idą do szkoly, sklepów gdzie będzie można codziennie robić zakupy, miejsca rekreacji obiecanego przed wyborami w Łysomicach itd

  • gość 2019-02-17 19:13:21

    dla hołoty z Torunia robią atrakcje z a gdzie ta obiecana ścieżka rowerowa z Różankowa do Lulkowa

  • gość 2019-02-17 21:12:25

    Też uważam że w Łysomicach brakuje jakiegoś sklepu w rejonie ulicy Długiej , osiedle tutaj się coraz bardziej rozbudowuje. Musimy jeżdzić do Stokrotki która jest fatalnie usytuowana już nieraz wolę jechać do Polo do Grębocina lub do Torunia.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-20 10:09:52

    No to teraz śmieci będzie 10 razy tyle....bydło z Torunia będzie miało raj..a gmina w d...ie wysypusko, które pizostaje tam pi sezonie letnim...jak zawsze! Brawo.. ta gmina to wzór..

Dodajesz jako: |