Reklama

IMGW wydał podwójne ostrzeżenie meteo dla Torunia

30/03/2020 08:21

Sprawdzamy prognozę pogody dla Torunia i okolic.

Torunianie, w ciągu najbliższych dni należy zapomnieć o wiośnie. Powróci do nas zimowa aura. Chodzi tu przede wszystkim o temperaturę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami, które wystąpią w nocy z poniedziałku na wtorek. Temperatura po zmroku w naszym mieście spadnie do -4 st. C. Z tego powodu na drogach będzie ślisko. Kierowcy, warto zdjąć nogę z gazu i zachować odpowiednią odległość od pozostałych pojazdów. Uważać należy też na chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Reklama

Ale to nie wszystko. Synoptycy ostrzegają nas też przed... opadami śniegu. - W dzień ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie, a warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne - mówi Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.

Jak informuje IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy się spodziewać niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą wystąpić utrudnienia wynikające z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnienia spowodowane utrudnieniami w ruchu drogowym czy kolejowym.

Reklama

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych - o szczegółach na bieżąco będziemy Was informować na portalu "Oto Toruń".

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości