Za nami XXIII Festyn Parafialny św. Antoniego w Toruniu. Gościem specjalnym wydarzenia był zespół Bayer Full, który skradł serca parafian.
W niedzielę na toruńskich Wrzosach przez prawie cały dzień trwał XXIII Festyn Parafialny św. Antoniego. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Na Wrzosach można było zjeżdżać na dmuchańcach, wziąć udział w warsztatach czy wejść do saloniku pięknych fryzur. Proboszcz przygotował też kiełbaski z grilla, żurek, popcorn oraz watę cukrową.
Gwoździem programu był występ legendy disco polo, czyli Sławomira Świerzyńskiego oraz jego zespołu Bayer Full. Artyści pojawili się na scenie tuż po ostatniej niedzielnej mszy, czyli o godz. 19:00.
Świerzyński zaśpiewał między innymi swój wielki hit „Majteczki w kropeczki” i porwał parafian do tańca. Zdominowana przez seniorów publiczność bawiła się wręcz znakomicie. Na koniec gwiazdor zapowiedział, że już niebawem, bo w sierpniu ponownie pojawi się w Toruniu.
Obecność Sławomira Świerzyńskiego na wielu imprezach przykościelnych w całym kraju nie może dziwić. Od momentu przejęcia władzy przez PiS artysta wielokrotnie pojawiał się na antenie TVP INFO i wspiera partię rządzącą. Wypowiadał się między innymi o Strajku Kobiet czy „opłacanej opozycji”. Swoje poglądy wyrażał także w mediach społecznościowych. Swego czasu stwierdził, że „LGBT to początek pedofilii”.
Jak widać, kontrowersyjne poglądy nie przeszkadzają proboszczom czy parafianom, którzy uwielbiają muzykę legendy disco polo.
Autor: Filip Sobczak
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie.
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!