Reklama

Duże ocieplenie. Różnica temperatury to ponad 25 stopni

21/01/2021 08:55

Od siarczystych mrozów do temperatury znacznie powyżej zera. Pogoda zmienną jest i właśnie jesteśmy tego świadkami...

Zaledwie kilka dni temu panowały u nas siarczyste mrozy. Przypomnijmy, w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 stycznia) temperatura w Toruniu spadła do minus 20 stopni Celsjusza. Także w ciągu dnia na termometrach było zdecydowanie poniżej zera. 

We wtorek nadeszła jednak odwilż. Dziś i jutro temperatura w naszym mieście może podskoczyć do nawet 7 st. C. W ciągu kilku dni odnotowany zostanie wzrost temperatury o ponad 25 st.

- Sprawcą zmiany pogody i odwilży jest niż atmosferyczny znad Wielkiej Brytanii, który będzie sterował masami powietrza przeciwnie do ruchu wskazówek zegara - wyjaśnia Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu. 

Reklama

Poza tym do piątku spodziewajcie się całkiem sporej dawki promieni słonecznych. To oznacza, że śnieg będzie topniał w bardzo szybkim tempie.

W weekend znowu u nas zrobi się zimniej. - Pod koniec tygodnia wspomniany niż słabnąc odsunie się nad Norwegię, przyczyniając się do spadku temperatury w weekend. Słaby mróz pojawi się tylko w nocy i rano - zapowiada dyżurny synoptyk z Torunia.

Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany, a warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne. Ciśnienie atmosferyczne czasami będzie wolno spadać.

Reklama

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości