Kierowcy, nie jest lekko. W związku z przebudową al. św. Jana Pawła II pojawiły się duże utrudnienia w centrum miasta. Kiedy to się skończy?
Tym żyje Toruń. Po tym, jak wczoraj (12.12) drogowcy wprowadzili tymczasową organizację ruchu na al. św. Jana Pawła II pojawiły się gigantyczne korki.
Jak już Was informowaliśmy na portalu „Oto Toruń”, w czwartek pojazdy w kierunku centrum miasta ustawiały się już od marketu Lidl przy ul. Poznańskiej, w stronę Podgórza wcale nie było lepiej. Korek był już w pobliżu dworca autobusowego. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zalecał korzystanie z nowego mostu, ale i na nim panował spory ruch. Dziś nad ranem sytuacja się powtórzyła...
Korki to duży problem kierowców samochodów, a także pasażerów MZK. - Dziś autobus linii nr 10 z przystanku Kręta w stronę miasta do przystanku pl. Rapackiego jechał prawie 1,5 h - poinformowała nas pani Ania.

Niestety, sytuacja szybko się nie poprawi. Jak informują służby drogowe, pierwsza część prac (na jezdni zachodniej) zakończy się na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. Następnie roboty przeniosą się na jezdnię wschodnią, gdzie utrudnienia potrwają do października. Równolegle z nimi będą prowadzone roboty na pl. Niepodległości.
Ale to nie wszystko. Zamknięty będzie też most drogowy im. J. Piłsudskiego - już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę remontu. Prace ruszą wiosną, najpierw jednak stanie tymczasowa przeprawa, która zostanie zlokalizowana na przedłużeniu ul. Przybyszewskiego z dojazdem do pl. Skalskiego.
(AM)
fot. Oto Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!