Przed nami kilka cieplejszych dni, ale na horyzoncie widać powrót zimy. To oznacza, mróz i śnieg - zapowiadają synoptycy.
Na razie napływa do nas cieplejsza masa powietrza. Pod koniec dnia temperatura w naszym mieście podskoczy do nawet 5-6 stopni. - W środę utrzyma się całkowite zachmurzenie - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.
Niestety, także i dziś nie ma szans na jakiekolwiek przejaśnienia w postaci słońca czy błękitu na niebie. Wieczorem mogą pojawić się opady deszczu. Uwaga! Za oknami nadal występuje mgła, która w znacznym stopniu komplikuje sytuację na drogach. Widoczność jest z tego powodu mocno ograniczona.
Wiatr na razie jeszcze słaby (stąd aktualny jest problem ze smogiem), w kolejnych godzinach jednak nieco przyspieszy. Ciśnienie atmosferyczne wynosi teraz 1022 hPa i jest stabilne. Warunki biometeorologiczne są w łagodnym stopniu niekorzystne.
Jutro ma być u nas jeszcze cieplej - nawet 7 stopni. Tego dnia w końcu pokaże nam się słońce. - Do końca tygodnia bez zimy, ale w przyszłym tygodniu zacznie się to diametralnie zmieniać - dodaje Rafał Maszewski, dyżurny synoptyk z Torunia. Szykujcie się więc na powrót zimowej aury. Od poniedziałku opady śniegu, a także temperatura na minusie.
(AM)
fot. Oto Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!