Reklama

Bestia ze wschodu. Grozi nam potężny atak zimy?

05/01/2021 08:53

Za nami pierwsze opady śniegu w Toruniu - czy w najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnego, zdecydowanie potężniejszego, ataku zimy?

Od kilku dni w mediach głośno o "Bestii ze wschodu", która w okolicach 16 stycznia miałaby dotrzeć także nad Polskę. 

- Układ syberyjski jest tak silny, że ekstremalnie zimne powietrze bardzo szybko przemieści się nad USA, Kanadą i Europą. Będzie to jeden z najsilniejszych podmuchów mrozu na półkuli północnej po 2000 roku. Możliwe, że pobite zostaną regionalne rekordy niskich temperatur - informuje serwis mkweather.com.

Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Co prawda synoptycy z IMGW zapowiadają w połowie stycznia minusowe temperatury i opady, ale nie będą to ekstremalne zjawiska. Sytuacja jest jednak dynamiczna - być może zima mocno da nam się we znaki w późniejszym terminie.

Reklama

Tymczasem dziś w Toruniu ma być pochmurno oraz z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. - Uwaga ponownie może być ślisko i miejscami biało. Okresami opady będą silniejsze - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl. 

Na termometrach dodatnie wartości (do 2 st. Celsjusza). Chwilami dość silny północno-wschodni wiatr obniży temperaturę odczuwalną. Poza tym ciśnienie atmosferyczne spada, a warunki biometeorologiczne są niekorzystne.

(AM)

fot. pixabay

Reklama

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości