Reklama

Będzie niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenie dla Torunia

20/02/2021 13:37

Uwaga! Pogoda znowu da nam się we znaki. Tym razem jednak nie chodzi o mróz czy oblodzenie. Czego więc dotyczy pogodowy alert?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed mgłą intensywnie osadzającą szadź. Ten pogodowy alert ma obowiązywać od dziś (20 lutego) od 20:00 do jutra (21 lutego) do 9:00. 

- Prognozowane są gęste mgły, miejscami, intensywnie osadzające szadź. Widzialność w zasięgu mgieł od 100 do 200 metrów - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Zamglenia mogą wystąpić także w poniedziałek.

To oznacza, że na drogach będą panować trudne warunki na drogach. Policja ponawia apel do kierowców o ostrożność, czyli zdjęcie nogi z gazu i zachowanie odpowiedniego odstępu od pozostałych pojazdów. 

Reklama

Jak podaje serwis pogodawtoruniu.pl, z każdym kolejnym dniem ma być u nas coraz cieplej. Zwłaszcza czwartek (25.02) upłynie nam pod znakiem wiosennej pogody - będzie słonecznie i ciepło. Tego dnia temperatura podskoczy do nawet 14 st. Celsjusza.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości