Uwaga! Pogoda dziś mocno da o sobie znać - będzie mroźno i śnieżnie. Za oknami w Toruniu panować będą zimowe warunki.
Dziś poczujemy, co to znaczy "prawdziwa zima". W dużym skrócie - ma być u nas mroźno i śnieżnie. W ciągu dnia na termometrach w naszym mieście zobaczymy w okolicach -9 stopni Celsjusza, ale temperatura odczuwalna - przez momentami dość silny wiatr ze wschodu - będzie znacznie niższa.
Śnieg powoli zaczyna padać. - Przed południem i około południa opady będą dość intensywne. Spadnie od 11 do 14 cm śniegu - zapowiada Rafał Maszewski, meteorlog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl. Do tego wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.
Uwaga kierowcy! Na drogach panować będą fatalne warunki do jazdy, dlatego warto pamiętać o tym, by zdjąć nogę z gazu i zachować odpowiednią odległość od pozostałych pojazdów.
Ciśnienie atmosferyczne szybko spada, z tego powodu możemy odczuwać senność i zmęczenie. Jak informuje serwis pogodawtoruniu.pl, warunki biometeorologiczne są bardzo niekorzystne, głównie z uwagi na znaczne obciążenie naszego układu termoregulacji i rozdrażnienie.
W nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 lutego) będzie pochmurno i ze słabym śniegiem. Temperatura nadal na zdecydowanym minusie. W kolejnych dniach już bez śniegu, ale nadal z solidnym mrozem - w tym tygodniu nie ma większych szans na dodatnią temperaturę.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!