Szybka interwencja policjantów zapobiegła tragedii. Przy plaży w Chełmży funkcjonariusze znaleźli nieprzytomnego nastolatka.
Kilka dni temu policjanci znaleźli nieprzytomnego 16-latka w okolicach chełmżyńskiej plaży. Patrol natknął się na chłopaka, leżącego przy jednej z ławek. Czuć było od niego woń alkoholu.
- Policjanci zaczęli sprawdzać jego funkcje życiowe i próbowali go cucić. Podczas sprawdzania urazowego i układania w pozycji bezpiecznej dostrzegli u chłopca pompę do podawania insuliny - relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.
Wtedy stało się jasne, że stan, w którym się znajduje, może bezpośrednio zagrażać jego życiu i zdrowiu. Policjanci za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie.
Po kilku minutach udało się nawiązać z nim kontakt. Mimo to, ratownicy po zbadaniu chłopaka zdecydowali, że natychmiast musi on trafić do szpitala. Tam zajęli się nim lekarze. Na szczęście, po kilku dniach okazało się, iż 16-latek może wrócić do domu. Skończyło się na strachu.
Teraz chłopak musi tłumaczyć się ze swojego zachowania. - Ze względu na wiek o całej sytuacji oczywiście zostali powiadomieni jego rodzice oraz sąd - dodaje Wioletta Dąbrowska.
(AM)
Fot. Pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!