Reklama

Z kranu woda zdrowia doda? Sanepid ocenił jakość „kranówki” w Toruniu

19/08/2019 10:54

Urząd Miasta Torunia informuje, że woda, do której mieszkańcy Torunia mają dostęp w swoich domach jest zdatna do picia. Potwierdza to najnowsze badanie Toruńskich Wodociągów.

W wielu krajach europejskich picie wody z kranu jest czymś naturalnym. W Polsce powoli wchodzi "moda" na picie "kranówki". Mieszkańcy naszego kraju przekonali się, że to bezpieczne - wskazują na to statystyki. O dobrej jakości takiej wody przekonują także urzędnicy.

W Toruniu ocena "kranówki" przygotowywana jest cyklicznie co pół roku, na podstawie przekazanych sprawozdań z wyników badań realizowanych przez spółkę Toruńskie Wodociągi. – Do badań pobrano 26 próbek wody, w których nie stwierdzono przekroczeń dopuszczalnych wartości badanych parametrów określonych w obowiązującym rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia – informuje Urząd Miasta Torunia.

Reklama

Dlatego mieszkańcy - bez obaw! Jakość wody dostarczanej przez wodociąg publiczny w Toruniu, zarządzany przez Toruńskie Wodociągi spełnia wymagania i jest zdatna do spożycia przez ludzi. Więcej informacji o kryteriach oceny na stronie internetowej Toruńskich Wodociągów.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości