Rusza kwalifikacja wojskowa 2020. W tym roku przed komisję lekarską stawi się ok. 2 tys. mężczyzn z Torunia - informuje Wojskowa Komenda Uzupełnień.
Sprawdzajcie skrzynki pocztowe - już wkrótce możecie dostać wezwanie do wojska. W przyszłym miesiącu rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa, która obejmie m.in. 2 tys. mieszkańców Torunia, chodzi o rocznik 2001 - zapowiada Wojskowa Komenda Uzupełnień, która znajduje się przy ul. Wały gen. Sikorskiego w Toruniu. Komisja lekarska sprawdzi stan zdrowia i przydatność w armii 19-latków.
Oto kategorie zdolności do czynnej służby wojskowej:
kategoria A - zdolny do czynnej służby wojskowej,
kategoria B - czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej,
kategoria D - niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych przeznaczonych dla terytorialnej służby wojskowej,
kategoria E - trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.
Tymczasem 11 stycznia ruszył kolejny etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". W trasę znów wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego. Z żołnierzami o rekrutacji i perspektywach służby w Wojsku Polskim będzie można porozmawiać m. in. w popularnych kurortach zimowych, szkołach, targach i urzędach pracy.
Również na terenie województwa kujawsko-pomorskiego będą funkcjonować punkty rekrutacyjne, w których można będzie porozmawiać o naborze i rekrutacji oraz perspektywach służby wojskowej.
(AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!