Reklama

Trzynasta pensja dla nauczycieli z Torunia. Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję

08/01/2020 11:29

Nauczyciele z Torunia otrzymają "trzynastki" jeszcze przed tegorocznymi feriami zimowymi. Taką decyzję podjął prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dobre wiadomości dla wszystkich nauczycieli z naszego miasta. Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że pracownicy oświaty otrzymają dodatkową wypłatę, czyli tak zwaną "trzynastkę" jeszcze przed tegorocznymi feriami zimowymi.

Zaleski tłumaczy, że ma to związek między innymi z niższym niż planowano deficytem. – W związku z rozpoczynającymi się 27 stycznia feriami oraz dobrą sytuacją finansową miasta wynikającą m.in. z niższego niż planowano deficytu w roku 2019 r, podjąłem decyzję o wypłacie „trzynastek” pracownikom oświaty w piątek 24 stycznia – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Reklama

Miasto informuje, że wypłaty zostaną sfinansowane przejściowo ze środków własnych gminy. Środki z subwencji oświatowej przeznaczone na „trzynastki” dla pracowników oświaty gmina otrzyma z budżetu państwa pod koniec lutego 2020 roku. Magistrat dodaje, że "trzynastki" dla pozostałych pracowników "budżetówki" z naszego miasta wpłyną 3 lutego 2020 roku.

W niektórych województwach - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie - ferie zimowe zostaną zainaugurowane już w najbliższy poniedziałek (13 stycznia). W Toruniu i naszym województwie, tak jak wspomniał prezydent Torunia, dni wolne od szkoły rozpoczną się w 27 stycznia 2020 roku i potrwają przez kolejne dwa tygodnie - aż do 9 lutego 2020 roku.

Reklama

(AM)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości