6°C bezchmurnie

Takiej imprezy w Toruniu jeszcze nie było. Czas na Run&Row

Kiedy: 2018-09-23 , godzina: 16:00

Inne dyscypliny, Takiej imprezy Toruniu jeszcze było Run&Row - zdjęcie, fotografia

Już niedługo toruńska starówka oraz okolice zostaną przejęte przez osady wioślarskie. 23 września w Toruniu odbędzie się impreza „Run&Row".

W zawodach weźmie udział od 5 do 10 załóg wioślarskich (8 wioślarzy + sternik). Zawodnicy wystartują spod pomnika Mikołaja Kopernika na toruńskiej starówce. Właśnie stamtąd wioślarze wraz ze swoimi łodziami będą biec do przystani AZS ulicami: Szeroka, Mostowa i Bulwar Filadelfijski. 

Na Przystani AZS łodzie zostaną zwodowane i rozpocznie się wyścig między mostami na Wiśle. Zawodnicy opłyną dwukrotnie most im. Józefa Piłsudskiego i most im. Ernesta Malinowskiego (kolejowy), a potem powrócą do przystani, skąd pobiegną ponownie na starówkę. Na mecie każda z załóg weźmie udział w rywalizacji na ergometrach. Czas w jakim uporają się z poszczególnymi etapami zawodów, zdecyduje o zwycięstwie w RUN&ROW Toruń. 

Całe wydarzenie rozpocznie się dokładnie 23 września o godzinie 14.00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. - Impreza będzie poprzedzona zabawami z publicznością, konkursami na ergometrach, spotkaniami z utytułowanymi wioślarzami i młodymi adeptami wioślarstwa z Torunia - zapowiada jeden z organizatorów Sławomir Kruszkowski. 

Wyróżnione zostaną trzy najlepsze osady wioślarskie. Wszyscy uczestnicy RUN&ROW TORUŃ, otrzymają pamiątkowe medale. - Inspiracją do realizacji tego przedsięwzięcia były dla nas zawody rozgrywane w Szwajcarii. To swoisty maraton wioślarski z miasta ZUG do LUCERNY, rozgrywający się na wodzie i na lądzie. Ta część maratonu, w której osady wioślarskie zmuszone są biec z łodziami lądem jest najbardziej widowiskowa i budzi ogromne emocje. Ten właśnie element rywalizacji, chcielibyśmy wyeksponować, podczas  zawodów w Toruniu - dodaje Kruszkowski.

Wyścig rozpocznie się o 16.00 a zakończenie zawodów przewidziane jest na 18.00. 

Do udziału w zawodach zapraszają: AZS UMK w Toruniu, Miasto TORUŃ, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.

Partnerami imprezy są: TORUŃ PLAZA, Auto Frelik, Jeep, Decathlon, ZDB Rogowo, MAT-BUD, PERFEKT DOM, JW Development.

(Tomasz Kaczyński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Takiej imprezy w Toruniu jeszcze nie było. Czas na Run&Row komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się