Reklama

Koronawirus. Zmasowana kontrola drogówki w Toruniu

03/04/2020 11:00

Poranna akcja policjantów z drogówki na Szosie Lubickiej. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych zasad wprowadzonych w związku z koronawirusem.

Duża liczba radiowozów pojawiła się dziś (3 kwietnia) na Szosie Lubickiej na wysokości Rubinkowa (miejsce kontroli pojazdów). Taki widok zaskoczył dziś w godzinach porannych kierowców, którzy jechali w kierunku centru miasta. - Policjanci zatrzymywali prawie każdy samochód osobowy. O co tu chodzi? - pyta nas Pani Lucyna.

Okazało się, że policjanci w ten sposób przeprowadzali kontrolę, podczas której sprawdzali, ile osób znajdowało się w poszczególnych pojazdach i w jakim celu kierowcy poruszali się samochodem. - To efekt kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z koronawirusem - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Reklama

W porannych działaniach brało udział pięć patroli Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Toruniu. Policjanci skontrolowali łącznie 25 pojazdów osobowych i 8 autokarów. Efekt? Dwa zatrzymane dowody rejestracyjne. Poza tym jeden kierowca stracił na kilka miesięcy prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze nałożyli podczas akcji cztery mandaty, z których jeden dotyczył nieprzestrzegania nowych przepisów związanych z ograniczeniem przemieszczania się osób i pojazdów. - Starszy pan z Chełmna postanowił przyjechać na zakupy na targowisko w Toruniu - wyjaśnia Wioletta Dąbrowska.

Reklama

Pozostałe mandaty zostały nałożone za przekroczenie prędkości i nieprawidłowy stan techniczny pojazdów.

(AM)

fot. nadesłane

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości