Reklama

Koronawirus. Trudna sytuacja w Szpitalu Miejskim

13/11/2020 15:46

Pandemia koronawirusa mocno daje się we znaki m.in. w szpitalu przy ul. Batorego w Toruniu.

Szpital przy ul. Batorego to jedno z największych ognisk koronawirusa w Toruniu. Jak podaje Urząd Miasta, akualnie na kwarantannie przebywa 11 pracowników, a w izolacji jest 42 pracowników.

Na ten moment zamknięty jest oddział ortopedii, wstrzymane zostały przyjęcia na oddziale hematologii i oddziale wewnętrznym.

Zgodnie z decyzją wojewody kujawsko-pomorskiego, w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim jest 18 łóżek dla osób chorych na COVID-19, w tym 3 łóżka z respiratorami. Według danych z dziś (13 listopada), zajętych jest 8 łóżek, a jedna osoba wymaga respiratora.

Reklama

Ogniska zakażeń w naszym mieście wystąpiły także w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym im. ks. J. Popiełuszki, Miejskiej Przychodni Specjalistycznej, Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy Szosie Chełmińskiej, DPS-ie im. Brata Alberta przy ul. Rydygiera, Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Młody Las", a także w Żłobkach Miejskich nr 1, 2, 3 i 4.

Przypomnijmy, dziś w naszym mieście odnotowano 199 nowych przypadków koronawirusa. O trzech zgonach poinformował Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu.

Reklama

(AM)

fot. Sławomir Kowalski/torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości