6°C bezchmurnie

Jak nowi zawodnicy Get Well spisują się na Motoarenie? Sprawdzamy!

Get Well Toruń, zawodnicy spisują Motoarenie Sprawdzamy! - zdjęcie, fotografia

Jason Doyle, Niels Kristian Iversen i Rune Holta. To trzech żużlowców, którzy dołączyli w ostatnich tygodniach do Get Well Toruń. Jak spisywali się w minionym sezonie na Motoarenie?

Wszyscy nowi zawodnicy Get Well Toruń jeździli w sezonie 2017 w PGE Speedway Ekstralidze. Wszyscy występowali również w swoich zespołach na Motoarenie. Niels Kristian Iversen już w pierwszej kolejce, Jason Doyle w dziewiątej, a Rune Holta w dwunastej. Ponadto cała trójka wyjeżdżała z Motoareny ze zwycięstwem.

Okazuje się, że najszybszy i najskuteczniejszy w lidze na Motoarenie był Rune Holta. Norweg z polskim paszportem poprowadził 6 sierpnia 2017 Włókniarz Częstochowa do zwycięstwa (49:41) zdobywając 12 punktów. Holtański wygrał trzy z pięciu wyścigów. W Speedway Grand Prix, Speedway Best Pairs i Speedway European Championship 44-latek nie startował.

W 2017 roku na Motoarenie nieźle spisywał się także Jason Doyle. Australijczyk bardzo dobrze zaczął miniony rok. 25 marca podczas Speedway Best Pairs w Toruniu zdobył 13 punktów z bonusem, a jego Boll Team zajął drugie miejsce. Potem Doyle wystąpił na Motoarenie 18 czerwca w meczu Get Well - Falubaz. Kangur wywalczył siedem punktów, ale tylko w czterech startach, bo w wyścigu nominowanym został bezpardonowo zaatakowany przez Adriana Miedzińskiego i w powtórce już nie wystąpił. Jego Falubaz wygrał ostatecznie 46:44. Doyle wziął udział także w toruńskim Grand Pirx, w którym opadł w półfinale, a w całych zawodach zdobył 10 punktów.

W sezonie 2017 na Motoarenie jeździł także Niels Kristian Iversen. Duńczyk wystąpił już w pierwszej kolejce. Stal pokonała na inaugurację Get Well Toruń 46:44, a PUK wywalczył siedem ważnych punktów dla swojej ekipy. W Speedway Grand Prix na Motoarenie nie wystąpił, bo z powodu kontuzji musiał wycofać się z ostatnich pięciu turniejów.

(FS)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Jak nowi zawodnicy Get Well spisują się na Motoarenie? Sprawdzamy! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się