13°C bezchmurnie

Get Well Toruń zmieni nazwę na Apator?

Get Well Toruń, Toruń zmieni nazwę Apator - zdjęcie, fotografia

Już niedługo może dojść do zmiany nazwy toruńskiego klubu żużlowego. Taką informację podał w Magazynie Żużlowym w nSport+ menadżer zespołu Jacek Frątczak.

Wśród dziennikarzy i kibiców od razu rozpoczęły się spekulacje, jak będzie nazywać się toruński klub? Wiadomo, że wśród fanów jest wielu entuzjastów nazwy "Apator". Kibice do dziś używają nazwy Apator Toruń, kiedy mówią o swoim klubie. Niemal pewne jest, że firma Apator, która zajmuje się przemysłem elektromaszynowym, nie będzie chciała wyłożyć pieniędzy, żeby zostać tytularnym sponsorem klubu.

- Czy powrót Apatora jest możliwy? To zależy od tej firmy, ale z tego co wiem nie jest zainteresowana ani wspieraniem żużla, ani żadnego innego sportu. Nie wyobrażam sobie natomiast, abyśmy mieli wykupić od nich nazwę - powiedział Przeglądowi Sportowemu właściciel klubu Przemysław Termiński.

Informację o zmianie nazwy zasygnalizował Jacek Frątczak w ostatnią niedzielę podczas Magazynu Żużlowego w stacji nSport+. Jednak wydaje się, że właściciel klubu nie jest wielkim zwolennikiem zmiany nazwy.

- Jeżeli chodzi o Get Well, to nazwa coraz szerzej funkcjonuje w środowisku i marka się rozwija. Decyzję w tym temacie najwcześniej podejmiemy w listopadzie - tłumaczy Termiński.

Subiektywnie mówiąc, zmiana nazwy Get Well Toruń na Apator Toruń wydaje się niemożliwa. Tak jak wspominał Przemysław Termiński, firma nie jest zainteresowana wspieraniem żużla, a właściciel wyklucza wykupienie nazwy. Z naszych informacji również wynika, że APATOR SA nie chce angażować się w speedway i działania Get Well Toruń. Dlatego kibice raczej muszą pogodzić się z faktem, że toruński klub oficjalnie nie będzie nazywał się Apator Toruń. Jednak Termiński mówi, że decyzja zostanie podjęta w listopadzie. Może do tego czasu można zapytać kibiców, jak ma nazywać się toruński klub?

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Ostatnie video - filmy na ototorun.pl